Як грамотно розпланувати ділянку.
Правильно розпланована ділянка дозволяє найбільш раціонально використовувати увесь простір.
Грамотно організована територія повинна бути не тільки зручною, але і красивою.
Цю роботу можна виконати самостійно.
Однак при співпраці з фахівцями, які володіють необхідними знаннями і добре знають, як зробити планування ділянки, ви отримаєте гарантований результат.
ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП
Перш ніж приступити до планування, необхідно вивчити особливості ділянки, так як для вдалого результату необхідно врахувати всі, навіть найдрібніші нюанси.
В першу чергу потрібно уточнити наступні моменти:
- рельєф;
- чи є ґрунтові води;
- яка родючість ґрунту;
- чи є природні водойми (струмки, джерела );
- який рівень освітленості
Щоб відповісти на деякі питання, може знадобитися допомога вузькопрофільних працівників в тій чи іншій галузі.
Після того, як відповіді отримано, необхідно провести деякі підготовчі роботи. Наприклад, якщо на ділянці є ґрунтові води, то потрібно буде провести дренажні роботи.
Можливо, доведеться знести непотрібні споруди або вирівняти ділянку за допомогою спеціальної техніки.
Коли всі підготовчі роботи будуть виконані, можна приступати безпосередньо до планування.
ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ
Перед тим як зробити планування ділянки, потрібно продумати, які зони вам необхідні.
Наприклад, якщо ви збираєтеся займатися квітникарством, то потрібно передбачити місця для клумб, а якщо в сім'ї є діти, то необхідно виділити ділянку для дитячого ігрового майданчика.
Найбільш часто виділяють такі зони:
- житлова зона - це місце для будинку;
- зона для відпочинку - ділянку, де будуть встановлені альтанка або навіс, а також крісла і лавочки;
- квіткові клумби;
- місце для саду;
- город;
- майданчик для ігор.
Щоб ландшафт не виглядав захаращеним, під будинок зазвичай відводять територію, площа якої не перевищує 1/5 площі всієї ділянки. Житлові будівлі зазвичай розташовуються в центрі ділянки, але можливі й інші варіанти. Зону відпочинку рекомендується розташовувати недалеко від будинку.В цьому випадку, якщо ви захочете повечеряти на свіжому повітрі, не доведеться носити посуд, їжу і напої занадто далеко. Існує багато способів облаштування зони відпочинку - це можуть бути простора альтанка, майданчик з тротуарної плитки з навісом або дерев'яний поміст з огорожею, повиті трояндами.
Для дітей необхідно передбачити майданчик для ігор. У цьому місці можна встановити гойдалки, гірку, пісочницю, невеликий будиночок.
Важливо, щоб гойдалки були видні з дому, так ви зможете спостерігати за дітьми, займаючись своїми справами.
Для клумб та городу виділяють самі сонячні місця, тоді рослини будуть радувати вас своїми квітами і плодами.А господарські споруди краще розміщувати в найбільш затінених місцях.
СТВОРЕННЯ ПЛАНУ-ПРОЕКТУ
Коли структура ділянки буде продумана, можна приступати до створення плану-проекту. Потрібно зобразити на папері все елементи ландшафтного дизайну.
На схемі спочатку позначаються межі ділянки з урахуванням масштабу, а також намічаються сторони світу.
Також необхідно відзначити місце розташування будинку з усіма виходами і позначити кожну зону.
Перед тим, як зробити планування ділянки, також потрібно намалювати на схемі всі доріжки і споруди: як ті, що вже існують, так і ті, які належить спорудити.
Схему можна зробити своїми руками, але краще звернутися до професіоналів.
Досвідчені дизайнери застосовують в своїй роботі комп'ютерні розробки, що дозволяють зробити план-проект максимально точним і наочним.
Правильно розпланувати структуру земельної ділянки - справа копітка і відповідальна. Тут важливо передбачити всі деталі.
Наші дизайнери мають великий досвід і знають, як в найкоротші терміни зробити планування ділянки будь-якої складності. Довіривши цю роботу фахівцям, ви заощадите сили, нерви і кошти.Ми підберемо найбільш оптимальне рішення і розробимо варіант, який дозволить створити затишний, стильний і зручний ділянку з урахуванням всіх ваших побажань.