Улаштування підпірної стінки: основні правила
Облаштування підпірних стінок - поширений в будівництві прийом, який використовується при умовах складних ландшафтів на приватних ділянках. Облаштування підпірних стінок забезпечує захист основної споруди та запобігає обвал ґрунту. Масивна конструкція, що виконує захисні функції, також передбачає безліч цікавих декоративних рішень присадибної території.
УМОВИ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА
Об'єкти ландшафтної архітектури облаштовуються конструкціями двох видів: укріплювальними стінами і декоративними блоками.
Установка стінових опор рекомендована для виконання наступних функцій:
- утримання сповзаючих ґрунтових мас;
- терасування природних схилів;
- раціональне використання площі з великим перепадом висот;
- створення опори для квітників і клумб;
- сполучення окремих ділянок території;
- позначення меж окремих композицій на ділянках;
- прикраса присадибного ландшафту.
Як і сходи, укріплювальні каркаси насамперед призначені для вирішення практичних завдань. Територія з сильними перепадами рельєфу потребує створення умов для її комфортною експлуатації. Пристрій підпірної стінки з бетону, дерева, цегли та інших матеріалів допомагає ліквідувати ерозії і усунути інші недоліки ландшафту.
ТЕХНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
У більшості випадків на приватних ділянках зводяться будівлі висотою не більше 2 м. Будь-яка стіна, що утримує масив ґрунту, містить 3 обов'язкові елементи: фундамент, тіло і водовідвідну систему. Глибина фундаменту залежить від загальних розмірів будівлі. Для забезпечення міцності і надійності каркаса його ширина розраховується на 20 см менше, ніж ширина фундаменту. Якщо висота споруди становить менше 30 см, замість основної опори робиться звичайне заглиблення ґрунту. Експерти виділяють 2 радикально різні технології, які допомагають створити укріплювальні каркаси з різних матеріалів.
Обидві методики спрямовані на компенсацію тиску, який ґрунт створює на споруди. Перша техніка має на увазі створення масивних стін, витримують будь-які навантаження. Другий будівельний спосіб заснований на організації тонкостінних конструкцій, які взаємодіють з ґрунтом в сторону, зворотне на перекидання.
Основні етапи УСТАНОВКИ
Ціна облаштуванню підпірної стінки залежить від багатьох факторів. На підсумкову вартість процедури впливають загальні розміри і конструктивні особливості будівлі, якість використовуваних матеріалів і складність організації дренажу.
При створенні цілісної або блокової стінки на ділянці варто дотримуватися технології монтажу. В цілому дана методика не відрізняється від процесу установки звичайних укріплювальних опор. Будівельний процес включає в себе кілька етапів:
- аналіз території;
- технологічний розрахунок параметрів;
- очищення площі від бур'янів;
- вирівнювання ґрунту і викопування траншеї;
- укладання піщано-гравійної подушки;
- установка прутів арматури;
- заливка бетонного розчину;
- сушка отриманої споруди;
- декоративна обробка поверхні.
Дотримання всіх етапів технології гарантує господарям тривалий і безпроблемне функціонування конструкції.
МАТЕРІАЛИ ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ
Кошторис на пристрій підпірної стінки розраховується після того, як обрані технологія установки і матеріал виконання. Для будівництва опорних стінок використовується різна сировина. Найпопулярнішим і надійним розчином для армування подібних конструкцій є бетон. Монолітна структура, виконана з бетонного складу, витримує будь-які навантаження. За допомогою бетону можна реалізувати будь-яке дизайнерське рішення і організувати стіну цікавої конфігурації. У будівельній практиці також поширене застосування залізобетонних каркасів.
Природній камінь - ще один фаворит, який використовується для облаштування підпорних стін. Бут, камінь, граніт і вапняк відрізняються довговічністю і надійністю. Для стінок, що виконують декоративну функцію, застосовуються матеріали, які легко обробляти: цегла і деревина. Створення підпірних конструкцій - поширений прийом, який полегшує оформлення ландшафтних об'єктів. Дана будівельна технологія гарантує стримування земляних мас і покращує естетичні параметри присадибної території.