Ландшафтний дизайн

Як зробити ландшафтний дизайн

Як зробити ландшафтний дизайн

Гарна приватна ділянка - це не тільки презентабельний котедж, але і правильно облаштована територія біля будинку. Оригінальні альтанки, красиві доріжки, яскраві клумби і тінисті дерева створюють особливий настрій і затишок. Багато хто замислюється про те, як зробити ландшафтний дизайн своєї ділянки, але не знають, з чого почати.
 

 
РОЗРОБКА ПЛАН-ПРОЕКТУ ЛАНДШАФТНОГО ДИЗАЙНУ
Створення ландшафтного дизайну найкраще починати з плану. Це потрібно для того, щоб врахувати всі деталі і відразу все зробити правильно. Якщо облаштовувати ділянку спонтанно, то потім, швидше за все, доведеться переробляти доріжки, пересаджувати чагарники або переставляти ліхтарі, а для цього знадобиться не тільки багато сил, але і додаткові кошти. Перед тим як зробити грамотно ландшафтний дизайн, спочатку необхідно розробити план-проект.
 Існує кілька етапів розробки плану дачної ділянки:
1. на папері потрібно позначити розмір ділянки, а також всі будівлі, які там вже є, на кресленні слід дотримуватися масштабу;

2. необхідно позначити дорослі дерева і чагарники, які вже ростуть на ділянці;

3. слід нанести контури будівель, які планується звести, при цьому потрібно відзначати як великі, так і маленькі споруди - будиночок для зберігання інструментів, альтанки, лавочки, гойдалки, собачу будку.;

4. необхідно запланувати посадку нових дерев, чагарників, клумб і газонів;

5. позначити контури доріжок;

6. нанести на план всі комунікації - електричні кабелі, системи освітлення, водопровідні труби, поливальні системи.
Коли план-проект буде готовий, потрібно закупити необхідні будівельні матеріали, посадковий матеріал, обладнання. Після цього можна приступати безпосередньо до робіт з облаштування.


РОСЛИНИ на вашій ділянці

Рослини - це основна складова ландшафтного дизайну. При облаштуванні вашої ділянки необхідно визначитися, в якому стилі він буде оформлений.

Найпоширеніші три напрямки:

 - класичний;

 - кантрі;

 - пейзажний.

При класичному оформленні рослини висаджуються рівними рядами, дотримуються симетрія і правильної геометрії. Клумби мають форму кола, квадрата або прямокутника, садові доріжки прямі, уздовж доріжок рослини розташовуються на рівній відстані.
 
Стиль кантрі має на увазі більш природне розміщення рослин на ділянці. Клумби можуть мати плавні обриси, доріжки можуть бути звивисті, симетрія не вітається.


Пейзажний стиль найбільш наближений до природніх ландшафтів. Тут можуть бути і високі потужні дерева, і невеликі квітучі галявини, і доріжки, що нагадують лісові стежки або гірські кам'янисті стежки.


Зонування ПРОСТОРУ на дачній ділянці

 Думаєте над тим, як зробити правильно ландшафтний дизайн своєї ділянки? У цій справі важливо продумати зонування території. Необхідно передбачити зону для відпочинку, зону для дитячих ігор, зону для пікніків і т. Д. Великі за розміром зони рекомендується розміщувати в центральній частині ділянки, а маленькі - по краях. Зону для відпочинку краще розташовувати в тіні дерев. Добре, якщо поблизу буде вогнище, в якому можна розвести вогонь і грітися у нього прохолодними вечорами. Альтанка для відпочинку на природі - це теж прекрасна ідея. В альтанці можна сховатися від спеки в сонячний день, а в похмурий день сховатися від дощу.


Зону для пікніка краще обладнати ближче до дому, щоб було недалеко носити посуд і готові страви. Тут теж можна зробити відкриту альтанку або легкий навіс, а також розмістити великий стіл і зручні стільці.

 

ВОДОЙМА І АЛЬПІЙСЬКІ ГІРКИ
Чудовою прикрасою вашої ділянки може стати водойма. Вона додає ландшафту природності і відразу приковує до себе увагу. А якщо через водойму перекинути витончений дерев'яний місток, то це місце буде найулюбленішим. У невеликому ставку можна посадити водні рослини. 
Не менш цікаво виглядає на ділянці і альпійська гірка. Ця кам'яна композиція, поросла польовими квітами і травами, створює особливий настрій, а при правильному догляді змінює свій зовнішній вигляд в залежності від пори року. Щоб створити красиву альпійську гірку, потрібно вивчити багато літератури і докласти чимало зусиль, тому краще  відразу звернутися до професіоналів - результат вартий того.

ДОРОЖКИ на ділянці
Садові доріжки обов'язково повинні бути на вашій ділянці. Залежно від обраного стилю, вони можуть бути рівними або звивистими, широкими або вузькими. Щоб облаштувати гарну доріжку, можна використовувати найрізноманітніші матеріали:
- тротуарну плитку;
- дерево;
- гравій;
- камінь;
- гальку;
- пластикове покриття;
- гумове покриття.
У кожного з цих матеріалів є свої особливості і переваги. Іноді на одній доріжці комбінують відразу кілька матеріалів, наприклад, викладають кам'яні плити, а між ними засипають гальку або гравій.

 
ЛАНДШАФТНЕ ОСВІТЛЕННЯ - МИСТЕЦТВО СТВОРЮВАТИ АКЦЕНТИ
Не менш важлива частина оснащення ділянки - це правильне освітлення. Найкраще використовувати різні системи: ліхтарі, підвісні світильники, різні підсвічування. Їх можна включати по черзі або всі разом, якщо потрібно створити святковий варіант освітлення. Ліхтарі краще розташовувати біля будинку або уздовж доріжок, а підвісні світильники будуть доречні в зоні відпочинку. Ідей розміщення безліч, наприклад, дуже красиво виглядають підсвічені сходи на доріжках або квітучі чагарники, ефектно виглядатиме і водойма.


Створення ландшафтного дизайну - це не проста і кропітка робота. Якщо немає досвіду розробки подібних проектів, то краще довірити її професіоналам

Поділитись:

Вам також буде цікаво: